pratenicki

Македонија

Заев: Максимална казна – јасна порака за случајот со девојчето од Домот „25 мај“

А1он
Премиерот Зоран Заев одговарајќи на пратеничко прашање во врска со последните случувања поврзани со штитеничката од домот „25 Мај“ рече дека е поддржувач на максимална
Видео Македонија

(ВИДЕО) Јовески: Обвинетиот за смртта на малиот Алмир ќе одговара за делото „несреќен случај со смртни последици“

А1он
Пратеникот Реџеп Мемеди на денешните пратенички прашања во Собранието го праша републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески, дали е направена преквалификација на кривичното дел за случајот
Видео Македонија

(ВИДЕО) Тунтев: Изминативе 10 години имав сон да дојде премиер како Заев

А1он
Пратеникот Томислав Тунтев 16 минути од собраниската говорница му се обраќаше на премиерот Заев. Пратеникот од собраниската говорница, цитирајќи го Лутер Кинг, потенцираше дека во
Македонија

Седница за поставување пратенички прашања

А1он
Собранието на Република Македонија денеска ќе одржи седница за поставување пратенички прашања. Седница за поставување се одржува секој последен четврток во месецот, а премиерот и