pratenicki

Македонија

Понудено решение за примена на Законот за отпис на камати за неплатени сметки

А1он
Понудено е правно решение за да се одблокира примената на Законот за отпишување камати за наплата на стари долгови кои произлегуваат од услугите за вршење
Видео Македонија

(ВИДЕО) Милошоски: Дали Боки 13 и Бајруш Сејдију се вмешани во бизнисот со центар за дијализа?

Габриела Димковиќ-Мишевска
Дали премиерот Зоран Заев им организирал средба на новите инвеститори од Швајцарија за купување на Центарот за дијализа и дали во случајот свој удел имале
Видео Македонија

(ВИДЕО) Милошоски: Власта брза да ги постави новите амбасадори, Арифи во САД, Талески за НАТО, Насев во Бугарија

Габриела Димковиќ-Мишевска
Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, праша дали и зошто власта брза да ги постави новите амбасадори Теута Арифи во САД, Дане Талески за НАТО, Мишо
Македонија

Заев: Електричен трамвај во Скопје и гасификација за намалување на загадувањето

А1он
Поради енормното загадување на воздухот што во изминатите деновиве се случува во Скопје и во Куманово, но и во другите градови во земјата формирани се
Македонија

Заев: Се надевам на решение за покачување на платите во образованието

Габриела Димковиќ-Мишевска
Премиерот Зоран Заев, најави дека утре, заедно со Министерот за образование ќе се сретнат со претставниците на СОНК и ќе се обидат да најдат заедничко
Македонија

Седница за поставување пратенички прашања

А1он
Собранието на Република Северна Македонија денеска ќе ја одржи 117. седница на која ќе бидат поставувани пратенички прашања. Седница на која пратениците им поставуваат прашања
Македонија

Заев: Не барам податоци за истраги, но чесно и одговорно е да го информирам потенцијалниот инвеститор

А1он
Немам намера да барам податоци за предистраги или истраги, тоа не е во доменот на мојот интерес… Ако опозицијата се обрати до мене и побара
Македонија

(ВИДЕО) Заев до Милошоски: Лажете и ја злоупотребувате собраниската говорница

Габриела Димковиќ-Мишевска
Откако пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски во Собранието обвини дека, Љупчо Зафировски, советник на премиерот Заев ангажиран за врски со кабинетот на Макрон во Франција,
Македонија

Милошоски: Зафировски нема врска со кабинетот на Макрон, помага за извоз од фирмите на Заеви

Габриела Димковиќ-Мишевска
Советникот на Зоран Заев, Љупчо Зафировски нема дипломатски врски со кабинетот на Макрон, па затоа премиерот ја крие неговата биографија, ниту сака да го покаже