Во Собранието седница за поставување пратенички прашања

Од:

Собранието на Република Северна Македонија денеска ќе одржи седница за поставување пратенички прашања.

dobivaj vesti na viber

Премиерот и министрите секој последен четврток во месецот одговараат на пратенички прашања. Според вообичаено воспоставениот редослед, први прашања поставуваат пратениците од опозицијата, а потоа и од власта.

Пред почетокот на оваа 121. пленарна седница, ќе заседава Комисијата за политички систем и односи меѓу заедниците, која ќе расправа по евентуалните амандмани на Предлог-законот за лобирање, во второ читање.

Седница ќе одржи и Законодавно-правната седница.

Би можело да ве интересира

Стојаноска: Џафери се изживува со пратениците

Законот за кој имаше тепачка и хаос остана неизгласан, извесно е дека судиите и обвинителите ќе одат во пензија

Кристијан Ландов

Џафери: Извини брат, јас ќе поднесам лични навреди, но да се погледнат во огледало и оние што ме обвинуваат

Орце Костов

Џафери ја извади од фиока својата интерпелација: Пратениците ќе гласаат за недоверба на собранискиот спикер

Орце Костов

Мицевски: Ова е јасен показател дека СДСМ и ДУИ го губат тлото под нозе, а целата јавност е сведок на тоа дека пред полноќ ќе носат штетен закон за сите граѓани

А1он

Ковачевски: Пратеник вчера снимаше пратеничка на 15 сантиметри од деколтето, не знам што ќе прави со снимката

Кристијан Ландов