pancevski

Македонија

Апелација го одби барањето на Панчевски за изземање на Велешкиот суд

А1он
Апелацискиот суд Скопје го отфрли барањето на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, за изземање на Велешкиот суд и префрлување на предметот во
Македонија

Панчевски се бара со потерница

Кристијан Ландов
Експретседателот на кривичен суд Владимир Панчевски се бара со национална потерница која ја распиша МВР по наредба на Основниот суд во Велес. Ова следува откако
Македонија

Полицијата не може да го пронајде Панчевски, за кого судот одреди притвор

Кристијан Ландов
Полицијата не го пронајде поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски во неговиот дом, откако велешкиот суд издаде наредба за негово приведување. Информацијата ја потврдуваат
Македонија

Кривичен суд го доби решението за суспензија на Панчевски, но тој не се појави да го подигне

А1он
Од Кривичниот суд за а1он велат дека го добиле решението за суспензијата на судијата Владимир Панчевски од Судскиот совет, а тој воопшто не се појавил
Македонија

На судијата Панчевски му се заканува суспензија поради обвинението за АКМИС-от

Васко Маглешов
Судскиот совет по службена должност го прибавил обвинението за експретседателот на скопскиот кривичен суд, Владимир Панчевски, за злоупотребите со АКМИС системот, потврдија од Советот за
Македонија

Судијата Владимир Панчевски осомничен за 2 кривични дела

А1он
Експретседателот на кривичниот суд во Скопје, Владимир Панчевски, ја објави на неговиот ФБ профил, поканата која ја добил од скопското обвинителство како осомничен за злоупотребите
Македонија

Одбиени кривичните пријави на Панчевски за претресот во неговиот дом

А1он
Јавното обвинителство на Република Македонија ги отфрли кривичните пријави за десет службени лица од МВР и СЈО во врска со претресот на поранешниот претседател, а
Македонија

Панчевски: Не сум врач, не се плашете

А1он
Поранешниот претседател на Кривичниот суд Скопје, Владимир Панчевски откако вчера објави Фејсбук статус со клетви, продолжи со објавување на недолични коментари. Тој објавува фотографии од
Македонија

Панчевски: Очите со сите зла на светов да ви се наситат и најтешки земни болести да ве нахранат

А1он
Откако денеска Скопското јавно обвинителство отвори предистражна постапка во врска со извештајот за злоупотребите во АКМИС системот по судовите, поранешниот претседател на Кривичниот суд Скопје,
Македонија

Катица Јанева и судијката која нареди претрес добија кривични пријави од Владимир Панчевски

А1он
Eкспретседателот на скопска единица, Владимир Панчевски, поднесе кривична пријава против специјалната обвинителка Катица Јанева и Злата Попова, претседателката на Основниот суд во Гевгелија, која нареди