Кривичен суд го доби решението за суспензија на Панчевски, но тој не се појави да го подигне

Од:

Од Кривичниот суд за а1он велат дека го добиле решението за суспензијата на судијата Владимир Панчевски од Судскиот совет, а тој воопшто не се појавил во судот за да му биде врачено информираат оттаму.

Утрово поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, на својот Фејсбук профил напиша бил избркан од канцеларијата и од судската зграда.

На вчерашната седница на Судскиот совет беше донесена одлука за суспензија на поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Панчевски, кој е обвинет за местење предмети во судот.

Би можело да ве интересира

Одмори, боледување, оправдувања користеле судиите кои го донесоа предметот за прислушувањето на чекор до застарување

Кристијан Ландов

Апелација неоправдано го чувала во фиока предметот за Мијалков кој е блиску да застари констатираше Судски совет, а се решавале понови предмети

Кристијан Ландов

Извештајот за судиите кои го ослободија Мијалков се изготвува, Судски совет ќе се потруди сам да дознава кога предмети се чуваат по фиоки

Кристијан Ландов

Судски совет избра уште еден претседател на суд, па остана без струја

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Се судрија претседателката на Судски и претходничката: Дамева бараше детали за бизнис елитите, Црвенковска и врати да биде прецизна

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Уште невлезена во Апелација, членот на Судски кој ќе треба да проверува за Мијалков: Нема да направиме нешто што не е направено

Кристијан Ландов