Панчевски: И тоа дочекав, како партал избркан од судската зграда

Од:

Поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, се огласи на својот Фејсбук профил, откако како што пишува, бил избркан од канцеларијата и судската зграда.

„Ете и тоа го дочекав, утрово избркан како партал од канцеларијата и судската зграда, судски полицаец дојде да ја заклучи канцеларијата, ни одлука сум примил, ни официјално сум известен, ниту сум известен за било која од постапките на прогон против мене, освен од медиуми.

Така функционира овој криминален систем!

Тоа е таа ”благодарност” на системот за 24 години стаж во правосудните органи од кои 11 години судиски стаж во Кривичниот суд со потврдени најдобри резултати!

Слава на Зоран Заев и Радмила Шеќеринска!“, напиша Панчевски.

Инаку Судскиот совет на вчерашната седница донесе одлука да го суспендира експретседателот на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски.

Би можело да ве интересира

Полицијата не може да го најде судијата Панчевски – неизвесно рочиштето за местењето предмети

Васко Маглешов

Усвоен шестмесечниот извештај од надзорот над функционалноста на АКМИС-от во судовите

Амдије Зенку избрана за претседател на Основниот суд во Кичево

Ана Ололовска

Јосевски: Нашите плати не се зголемија за пет отсто

Ана Ололовска

Чичаковски и сопругата на ексспецијалниот обвинител Ајро избрани за управни судии

Васко Маглешов

Бернс: Донираната опрема е чекор кон зајакнување на владеењето на правото

Ана Ололовска