vladimir pancevski

Македонија

Намалена затворската казна на поранешниот претседател на Кривичниот суд Скопје, Владимир Панчевски

А1он
Апелацискиот суд Скопје ја потврдил затворската казна за поранешниот претседател на Основниот кривичен суд Скопје Владимир Панчевски, но ја прифатил неговата жалба и ја преиначил
Македонија

Амбасадата на САД ја поздрави пресудата за експретседател на Кривичниот суд Панчевски

А1он
Амбасадата на САД во Северна Македонија ја поздрави денеска пресудата за поранешниот претседател на Кривичниот суд Скопје, Владимир Панчевски, кој вчера беше осуден на затворска
Македонија

Три и пол години затвор за Владимир Панчевски

А1он
Поранешниот претседател на скопскиот кривичен суд, Владимир Панчевски, е осуден на три години и шест месеци затворска казна за злоупотреби на АКМИС-системот. Панчевски првпат се
Македонија

Адвокатот на Владимир Панчевски побара укинување на притворот

А1он
Адвокатот Петро Јанура по денешното рочиште во Основниот суд Велес изјави дека бараат да му биде укинат притворот на Владимир Панчевски, бидејќи во предметот не
Македонија

Панчевски сам се пријавил во затворот во Шуто Оризари

Кристијан Ландов
Експретседателот на кривичен суд Владимир Панчевски сам се пријавил во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, откако вчера Основниот суд во Велес распиша потерница по него,
Македонија

Нема потерница за Панчевски, судот не ја добил поштата од МВР

Кристијан Ландов
И по четири дена откако полицијата не го пронајде, Основниот суд во Велес не распиша потерница за поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски обвинет
Македонија

Се вршат претреси во станови и куќи, полицијата се уште трага по експретседателот на Кривичниот суд Панчевски

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека на повеќе локации трагаат по поранешниот претседател на Кривичниот суд Владимир Панчевски. Имено, откако по судска наредба за
Македонија

Полицијата не може да го пронајде Панчевски, за кого судот одреди притвор

Кристијан Ландов
Полицијата не го пронајде поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски во неговиот дом, откако велешкиот суд издаде наредба за негово приведување. Информацијата ја потврдуваат
Македонија

Триесет дена притвор за Владимир Панчевски, експретседателот на Кривичен суд

Мери Јордановска
Триесетдневен притвор му одреди велешкиот суд на поранешниот претседател на Кривичниот суд Владимир Панчевски поради тоа што не се појавил на рочиште за главна расправа