Панчевски: Очите со сите зла на светов да ви се наситат и најтешки земни болести да ве нахранат

Од:

Откако денеска Скопското јавно обвинителство отвори предистражна постапка во врска со извештајот за злоупотребите во АКМИС системот по судовите, поранешниот претседател на Кривичниот суд Скопје, Владимир Панчевски на неговиот Фејсбук профил ги колнеше тие кои се радувале на таа одлука.

„На сите крвници и душмани кои денес се радуваат постираат и праќаат пораки за АКМИСОТ и на нивните ментори, натачатели и извршители, со чиста душа ви посакувам очите со сите зла на светов да ви се наситат и најтешки земни болести да ве нахранат, божјиот суд на спасот да го барате да не можете да го најдете. Вие знаете кои сте, ве знам и јас “трубадурката со пендрек” која ја објави веста во 6 сабајле и САКАШЕ ДА КА.. па сите ја пренесоа и “трубадурот од телеком” ги поздравувам посебно за брзо ке знаат што е бумеранг на животот! ПО МОЈОТ ЖИВОТ САМО МОЖЕТЕ ДА КОПНЕЕТЕ БИДЕЈКИ СВОЈ НЕМАТЕ, за зградата, милионите, ресторанот, џипот не можете ви остана само пендрекот“ напиша Владимир Панчевски на неговиот Фејбук профил.

Би можело да ве интересира

Апелација го одби барањето на Панчевски за изземање на Велешкиот суд

Жарко Настоски

Панчевски се бара со потерница

Кристијан Ландов

Полицијата не може да го пронајде Панчевски, за кого судот одреди притвор

Кристијан Ландов

Кривичен суд го доби решението за суспензија на Панчевски, но тој не се појави да го подигне

Татјана Ташкова

На судијата Панчевски му се заканува суспензија поради обвинението за АКМИС-от

Васко Маглешов

Судијата Владимир Панчевски осомничен за 2 кривични дела

Ана Ололовска