novak

Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ одлучи – оди во Токио, ќе се бори за единствениот голем трофеј што му недостасува

А1он
Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, одлучи да учествува на Олимписките игри во Токио, каде ќе се бори за единственото злато од големите тениски натпреварувања кое
Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ имаше проблеми, но успешно тргна кон шестиот Вимблдон и дваесеттиот грен-слем

А1он
Светскиот рекет број еден, Србинот Новак Ѓоковиќ, со победа против младиот Британец Џек Дрејпер го почна походот кон својот шести трофеј на Вимблдон, и покрај
Спорт

Не беше само рекетот: Ѓоковиќ имаше уште подароци за неговиот верен навивач на Ролан Гарос

А1он
13 јуни, недела, засекогаш ќе остане запаметен од сите фанови на Новак Ѓоковиќ, но веројатно најмногу од седумгодишното момче од Франција, Том, на кого најдобриот
Спорт

ВИДЕО: Титула за Ѓоковиќ на Ролан Гарос за тениска историја

А1он
Новак Ѓоковиќ ја продолжи жетвата на гранслем трофеи откако го освои пехарот Ролан Гарос, по фантастичниот пресврт во годинашното финале и победата од 3-2 над
Спорт

Ѓоковиќ оптимист пред полуфиналето со Надал

А1он
Светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ ги сподели своите очекувања пред претстојното полуфинале на Ролан Гарос против 13-кратниот победник на Францускиот опен, Рафаел Надал. –
Спорт

ВИДЕО: Сакам кога играм пет сета против младите, вели „професорот“ Ѓоковиќ откако се врати од 0:2

А1он
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ оцени оти неговата добра физичка подготвеност и искуството биле решавачки вечерва да ја надомести негативата од 0:2 во сетови против