ВИДЕО: Ѓоковиќ се насмеа до солзи на виц за Надал и Федерер

Од:

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ по посетата на манастирот Острог во Црна Гора, отиде на Жабљак.

dobivaj vesti na viber

Како што пренесуваат српските медиуми, таму го запознал Јован Радуловиќ, комичар од Подгорица, познат по прекарот Јоџир кој му раскажа виц за Роџер Федерер и Рафаел Надал и го насмеа српскиот тенисер до солзи.

Би можело да ве интересира

„Пежо“ ја прекина соработката со Новак Ѓоковиќ

А1он

(ВИДЕО) Сензација во Дубаи: Ѓоковиќ изгуби од 123 тенисер во светот

А1он

Ѓоковиќ: Ќе се откажам од трофеите, но нема да се вакцинирам

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ѓоковиќ се сретна со Вучиќ – за 10 дена ќе каже што се случуваше во Австралија

Вучиќ ќе се сретне со Новак Ѓоковиќ

А1он

Ѓоковиќ му честиташе на Надал