Ѓоковиќ изолиран без мобилен, пред собата го чува полиција

Од:

По австралиско време, веќе е 4 по полноќ, а тенисерот Новак Ѓоковиќ е изолиран и и понатаму чека.

dobivaj vesti na viber

Го чуваат полицајци пред собата и одземен му е мобилниот телефон.

Ѓоковиќ пристигна на аеродромот Туламарин околу 13:30 часот по наше време, но не му беше дозволен влез во Австралија.

Тимот на Ѓоковиќ поднел барање за погрешна виза, која не го поддржува медицинското ослободување за вакцинација.

Граничната патрола стапила во контакт со владата на Викторија, која на Новак му дала медицинско ослободување, со цел да побара од нив писмено барање за ослободување на Ѓоковиќ.

Тие одбија и не го поддржаа барањето, па сега се чека конечна одлука.

Би можело да ве интересира

Дозволете му на Ѓоковиќ да игра на Ју-ес опен

Ѓоковиќ ги отвора терените на босанските пирамиди

Каспаров: Ѓоковиќ и Овечкин се пример за општествената отупеност

Победникот на Вимблдон падна за четири места на АТП листата

ВИДЕО: Ѓоковиќ го изненади принцот Џорџ, му го даде пехарот од Вимблдон

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Новак Ѓоковиќ е кралот на Вимблдон

Катерина Павлова-Николовска