ВИДЕО: Ѓоковиќ мора да остане во „озлогласениот“ хотел, во Белград протест за поддршка

Од:

Судир на полицијата и демонстранти пред хотелот во кој е сместен Новак Ѓоковиќ. Според извештаите на австралиските медиуми не се работи за подржувачите на тенисерот туку за лица кои ја искористиле приликата за да укажат на мигранитите кои со години престојуваат во хотелот во кој сега се наоѓа Ѓоковиќ

dobivaj vesti na viber

инаку Ѓоковиќ не добил дозвола да го промени местото на престој. Неговиот тим има изнајмен стан и Ѓоковиќ побарал и тој да престојува таму, но барањето му е одбиено.

Таткото на Новак, Срѓан Ѓоковиќ одржува прес конференција, а за 15 часот повика на протести пред Собранието во Белград во знак на поддршка за најдобриот тенисер во светот кој е во хотел за мигранти во Мелбурн и ќе мора да остане таму до понеделник.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Сензација во Дубаи: Ѓоковиќ изгуби од 123 тенисер во светот

А1он

Ѓоковиќ: Ќе се откажам од трофеите, но нема да се вакцинирам

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ѓоковиќ се насмеа до солзи на виц за Надал и Федерер

Ана Ололовска

Чешката тенисерка која беше во истиот хотел со Ѓоковиќ депортирана од Австралија

Ана Ололовска

Ѓоковиќ изолиран без мобилен, пред собата го чува полиција

А1он

Ѓоковиќ не смее да го напушти аеродромот во Мелбурн

А1он