Ѓоковиќ доби медицинска потврда за ослободување од вакцина и полета кон Австралија

Од:

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ ќе учествува на Австралија Опен. Србинот на Инстаграм објави дека лета за Мелбурн.

dobivaj vesti na viber

Според него, тој добил медицинско ослободување од вакцинацијата против коронавирус.

Отвореното првенство на Австралија започнува на 17 јануари и ќе трае до 30 јануари.

Ѓоковиќ е актуелен и деветкратен шампион на Грен слем турнирот кој традиционално се игра во јануари секоја година.

Би можело да ве интересира

„Врската“ меѓу Федерер и Новак влезе во нова фаза: По 12 години, Роџер го заследи Ѓоковиќ на социјалните мрежи

А1он

Новак: Русија ќе ги намали испораките на гас за Европа за една третина

А1он

(ВИДЕО) Сензација во Дубаи: Ѓоковиќ изгуби од 123 тенисер во светот

А1он

Ѓоковиќ: Ќе се откажам од трофеите, но нема да се вакцинирам

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ѓоковиќ се насмеа до солзи на виц за Надал и Федерер

Ана Ололовска

Чешката тенисерка која беше во истиот хотел со Ѓоковиќ депортирана од Австралија

Ана Ололовска