nov klinicki centar

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Ризикот за плаќање на милионски отштети кон странски фирми во арбитражни постапки е заради неспособноста и криминогеноста на СДС

А1он
Ризикот за плаќање на милионски отштети кон странски фирми во арбитражни постапки е заради неспособноста и криминогеноста на СДС. Како прв таков пример ќе го
Македонија

Николов: Оваа Влада има пари за пенали и за непостоечки функции, ама нема за лекување на граѓаните

А1он
Надлежните од министерството за здравство потврдија дека цела година не мрднале со прст за да го намалат побарувањето за отштета од раскинувањето на договорот за
Македонија

Заедно со Жерновски уште 14-мина земаат плата за непочнатиот клинички центар

Во Проектната единица, која поранешниот министер за здравство Венко Филипче ја формираше првенствено за изградба на новиот клинички центар, освен Андреј Жерновски ангажирани се уште
Видео Македонија СКЕН

Скен: Тепачка кој да ги троши парите – 13 години чекаме нов клинички и никако да го дочекаме

Анита Петровска Рајковиќ
Тепачката кој да ја собере славата а и потенцијално огромните провизии од изградбата на нов клинички центар во Скопје трае веќе 13 години. Ривалството веќе
Македонија

Министерот Сали за клинички кај касарната „Илинден“: Граѓаните ќе изгубат доколку почнеме процедура за нова локација

Министерот за здравство Беким Сали нема да ја менува локацијата во Ѓорче на која е предвидено да се гради новиот клинички центар. На прашањето од
Македонија

СДСМ: Ниту една лага од белиот дворец не може да го покрие фактот дека Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против здравјето на граѓаните

А1он
ВМРО-ДПМНЕ континуирано свесно, злонамерно и на штета на граѓаните ја опструира и блокира изградбата на нов Клинички центар и шири тешки невистини за наводен криминал.
Македонија

Зафировски: Заев и Филипче да кажат дали праќале луѓе да договараат провизии за изградба на Клинички

А1он
Има се повеќе информации дека блиски луѓе до Зоран Заев и Венко Филипче пред година ипол биле во една европска престолнина, каде се сретнале со
Македонија

Пецаков: Не сме против нов клинички туку против кражба на 400 милиони евра

А1он
ВМРО-ДПМНЕ не е против изградба на клинички центар, туку е против мега криминалот кој го подготвува најкорумпираната власт на Заев. Имено власта на Заев после
Македонија

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ да не лаже и да не бара алиби за блокадите на новиот Клинички центар

А1он
ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски е против нов Клинички центар, против подобри здравствени услуги за граѓаните. Ставот на Мицкоски дека по секоја цена ќе го
Македонија

Петровска: ВМРО-ДПМНЕ да им се извини на граѓаните за тоа што го кочи Законот за Клинички центар

А1он
Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ не се откажуваат од блокада на Законот со кој државата ќе добие нов, модерен Клинички центар по цели 80 години.Наместо да застане