nakje culev

Македонија

Чулев тврди дека уапсените полицајци не се поврзани со неговиот тим и кабинет

Кристијан Ландов
Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, вели дека уапсените полициски службеници не се поврзани со неговиот тим или пак неговиот кабинет. Тој тврди дека
Македонија

Чулев призна дека сака Алексовски да биде дел од неговиот тим

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, потврди дека бара разузнавачот Синиша Алексовски, кој се споменуваше во текот на судењето за упадот во Собранието, да
Македонија

Чулев по сторијата на „А1он“ дека полициски припадници ‘шмркаат кокаин’: Испитуваме дали некој од вработените во МВР постапува несоодветно на законите

А1он
Во однос на објавите во медиумите со наслов ‘Полициски кадар шмрка кокаин на јавно место и за време на работно време’ најпрво изразувам силна осуда
Македонија

Чулев бара мислење од ДИК: Со врзаните потписи ни се успорува работата

А1он
Членовите на ДИК утре на седница ќе расправаат по барањето на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев за мислење за тоа дали вразните потписи се
Македонија

Чулев до Петровска: Службите ќе излезат со докази за злоупотреби кои функционерите на СДСМ ги правеле во министерството

Кристијан Ландов
Техничкиот министер Наќе Чулев преку социјалните мрежи и порача на неговата заменичка Славјанка Петровска дека е дојдено времето кога ќе се направи ревизија, на како
Видео Македонија

(ВИДЕО) Петровска: Се надевам дека Чулев ќе се обиде да се одлепи од политичките влијанија, исто како и јас

Кристијан Ландов
Впечатокот дека се случува хаос во Министерството за внатрешни работи е резултат на избрзаните телеграми од министерот Чулев, вели неговата заменичка Славјанка Петровска во интервју
Македонија

Чулев контра Спасовски: Преку возилата сакате да го проблематизирате одржувањето на изборите

Кристијан Ландов
Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, смета дека Оливер Спасовски низ, како што вели, премерска „величина“, се обидува да ги сокрие хаосот и безредието
Македонија

Обезбедувачите на Иванов добиле два слободни денови од Пендаровски за да се реши што ќе се прави со нив

Обезбедувачите на експретседателот на државата, Ѓорге Иванов, кои денеска дојдоа на работа во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски, добиле два слободни дена, дознава „А1он“. Кога
Македонија

Внатрешна контрола при МВР ќе одлучи за возилата, БЈБ за распределба на вработените

Кристијан Ландов
Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев и неговата заменичка Славјанка Петровска се договорија Одделот за внатрешна контрола да утврди дали несоодветно се користеле возилата
Македонија

Хаос кај Пендаровски: Чулев му го врати обезбедувањето од Иванов

Кристијан Ландов
По укинувањето на наредбите од страна на техничкиот министер Наќе Чулев, утрово во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски на работа се вратило обезбедувањето на Ѓорге