nakje culev

Македонија

Чулев: Останете дома, спасете живот!

А1он
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на својот профил на „Фејсбук“ напиша дека е на терен по скопските улици за време на полицискиот час. „Вечерва
Македонија

Чулев предлага да се затворат сите гранични премини во земјава

А1он
На денешната седница на Кризниот штаб, министерот за внатрешни работи Наќе Чулев предложил да се затворат сите гранични премини за влез во државата. „Оваа одлука
Македонија

Чулев: Има најави дека од 7 до 10 дена ќе пристигне пратка со патни исправи

А1он
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска од Битола информира дека ситуацијата со патните исправи ќе се стабилизира и се очекува порано од 24 март
Видео Македонија

(ВИДЕО) Чулев: Кај нас е пронајден еден килограм кокаин, не можам да кажам каде е остатокот

Мери Јордановска
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев не даде никакви дополнителни информации на денешната прес-конференција во врска со акцијата за заплена на кокаин во Крушопек –
Македонија

Владата контра Чулев: Министерот донесе незаконски решенија за распоредување во МВР

А1он
Владата  ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на решенијата и наредбите за распоредување на министерот се
Македонија

Грција му замерила на Чулев оти во биографијата пишал Република Македонија

Маја Илиевска-Пачемска
Република Македонија во графата државјанство во биографијата на техничкиот министер Наќе Чулев била причината поради која тој е споменат во вербалната нота од Грција. Министерот
Видео Македонија

ВИДЕО: Чулев во Обвинителството со докази пријавил вработени во МВР за злоупотреби со набавката на обрасци за лични документи

Маја Илиевска-Пачемска
Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, до Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција поднел докази за злоупотреби од вработени во МВР со
Македонија

Судир Спасовски-Чулев, хаос во МВР

Кристијан Ландов
Нов хаос настана во Министерството за внатрешни работи, откако министерот Наќе Чулев, со телеграма што ја издал утрово, наредил сите организациски единици да постапуваат исклучиво
Македонија

Владата ги поништи распоредувањата на Чулев во МВР

А1он
Решенијата за распоредување во Министерството за внатрешни работи кои беа деонесени пред 3-4 дена од техничкиот министер за внатрешни работи Наке Чулев, вчера беа поништени.
Македонија

Чулев: На насилнички начин се изгласа предлог-текстот за Законот за јавно обвинителство

Кристијан Ландов
Техничкиот минситер за внатрешни работи, Наќе Чулев, преку социјалните мрежи обвинува дека на насилнички начин, спротивно на Уставот и законите, се излагсал предлог-текстот за Законот