nakje culev

Македонија

Петровска контра Чулев: Не е утврдено кога е направена снимката со Мицкоски во теретана, МВР нема да се претвори во МВРО-ВМРО

Кристијан Ландов
Техничката-заменик министерка, Славјанка Петровска, напсроти тврдењата на министерот Наќе Чулев кој кажа дека снимката со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е стара, таа тврди дека
Македонија

Чулев: Снимката од Мицкоски во теретана е стара, вработена посочи дека скршениот шкаф е поправен во ноември 2019

Кристијан Ландов
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев посочува дека снимката од теретана на која се гледа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е стара. Тој вели дека
Македонија

Чулев апелираше до припадниците на Единицата за брзо распоредување да ја користат заштитната опрема која им ја дава МВР

А1он
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денес во поглед на остварувањето на обврски и надлежности на полицијата по однос на справувањето со актуелната епидемија од
Македонија

По еден месец, Чулев потврди дека имало инцидент со неговиот советник, кој сè уште не е санкциониран

Кристијан Ландов
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, по речиси еден месец од инцидентот што го предизвика неговиот советник Зоран Ѓорѓиевски во Тетово за време на полициски
Македонија

Чулев тврди дека тој барал намалување на полицискиот час, а Владата ќе одлучува по барање од Комисијата за заразни болести

А1он
Комисијата за заразни болести која секојдневно одржува состаноци со цел справување на пандемијата со коронавирусот испратила барање за намалување на траењето на полицискиот час, но
Македонија

Чулев три недели не одговара за инцидентот поврзан со неговиот советник во време на полициски час

Кристијан Ландов
Молк од кабинетот на министерот Наќе Чулев за инцидентот кој го предизвика неговиот советник  Зоран Ѓорѓиевски за време на полицискиот час. Оттаму, три недели нема
Македонија

Чулев во Куманово, со сочувство за починатиот полициски припадник

А1он
„Вчера во Куманово на 52-годишна возраст почина лицето И.С вработен во Министерството за внатрешни работи како полициски службеник на граничниот премин Белановце. Според информациите кои
Македонија

Чулев: Граѓаните воглавно го почитуваат ограничувањето за движење

А1он
Граѓаните воглавно ја почитуваат мерката за ограничување на движењето и покажуваат високо ниво на совесност, иако се забележани одредени отстапувања, изјави министерот за внатрешни работи
Македонија

Тројца вработени од МВР позитивни на Ковид 19, не биле теренски ангажирани

А1он
Тројца припадници на Министерството за внатрешни работи се заболени од коронавирусот. Едниот е полициски службеник во ПС – Бит пазар, вториот е од крим техника
Македонија

Советник на Чулев дерејќи се натерал полицаец да се врати во станица бидејќи го застанал за време на полицискиот час

Вчера за време на полицискиот час, Зоран Ѓорѓиевски, кој е советник на техничкиот министер Наќе Чулев, му се дерел на полициски службеник, кому потоа му