nakje culev

Македонија

СДСМ: Чулев ги игнорира бројните прекршувања на забраната за движење, тој е директна опаснот по јавното здравје

А1он
Целата јавност преку медиумите можеше да види како низ многу општини воопшто не се почитува забраната за движење а полицијата тоа го игнорира и воопшто
Македонија

ВИДЕО: Снимка од апсењето на полицајците кои правеа журка

А1он
Уапсените полицајци во кратовското село Куклица кои правеле забава, не ги почитувале мерките за заштита од коронавирусот, констатираат од МВР. Оттаму за „А1он“ велат дека
Македонија

Полицајци сред епидемија си правеа журка со гласна музика, ЕБР уапси седуммина

Кристијан Ландов
Група полицајци синоќа биле приведени во кратовското село Куклица, откако биле затекнати како прават забава со гласна музика и викање, дознава „А1он“. Полицајците ги пријавиле
Македонија

Чулев набавил „Ајфони“ од 86.990 денари, а правилникот на МВР дозволува до 50.000 денари

Техничкиот министер Наќе Чулев не смеел да набави телефон од 86.990 денари, како што тоа го направил неколку дена откако бил назначен на функцијата. „А1он“
Македонија

Чулев негира дека МВР ги платило двата „Ајфона“, уредите биле набавени со субвенција

А1он
Кабинетот на техничкиот министер, Наќе Чулев, по неколку часа од објавата дека тој набавил два уреди марка „Ајфон“ чија вредност е 170 илјади денари, одговори
Македонија

Чулев само што седнал си набавил најскап телефон, за два „ајфона“ МВР платило 170 илјади денари

Кристијан Ландов
Министерството за внатрешни работи платило 173.980 денари за набавка на два телефона за Кабинетот на министерот Наќе Чулев, дознава „А1он“. За еден телефон, платено е
Македонија

Чулев: За собирот во Струга, Спасовски нека бара одговорност во Бирото за јавна безбедност

А1он
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев реагира по изјавата на премиерот Оливер Спасовски, во која тој побара од него да поднесе оставка поради нереагирање од
Македонија

Кризниот штаб бара одговорност од Чулев, полицијата дозволува прекршување на мерките за заштита од коронавирусот

А1он
Членовите на Кризниот штаб, утрово побараа одговорност од министерот Наќе Чулев поради непостапување за спроведување на мерките за заштита од коронавирусот, дознава „А1он“. Според нашите
Македонија

Чулев: Се снима спот, но не станува збор за никаква злоупотреба на полициските сили

Кристијан Ландов
По објавувањето на веста дека во сред пандемија и полициски час се снима спот пред Спортскиот центар „Борис Трајковски“, техничкиот министер Наќе Чулев преку статус
Видео Македонија

ВИДЕО: Сред пандемија и полициски час, МВР снима спот пред СП Борис Трајковски

Кристијан Ландов
Над педесетина полициски возила се поставени на паркингот на Спортскиот центар Борис Трајковски, со вклучени ротирачки светла, а присутни се и повеќе полициски службеници. Неофицијално,