mob

Култура

Балетот „Рајмонда“ во Македонската опера и балет

А1он
Македонската опера и балет вечер ќе го изведе балетот во два чина „Рајмонда“ од Александар Глазунов, во кореографија на Виктор Јаременко од Украина. Во главните
Култура

Балетската претстава „Ана Каренина“ повторно на сцената на МОБ

А1он
Балетската претстава во два чина „Ана Каренина“ со одбрана музика од рускиот великан Петар Илич Чајковски, повторно на сцената на МОБ на 19 март 2019,