ljubojna

Култура

Инспиративен концерт на „Љубојна“ во Прилеп

А1он
На сцената од Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп синоќа македонската музичка група која изведува етно-музика, „Љубојна“, одржа целовечерен концерт. Групата „Љубојна“ ја одушеви
Култура

Акустичен концерт на Љубојна на 22 декември во МОБ

А1он
Еден од најреномираните македонски етно-бендови Љубојна на 22 декември во Македонската опера и балет ќе одржат акустичен концерт насловен „Љубојна unplugged“. Вокалот на составот Вера
Македонија

Вокалот на Љубојна: Копуци, името е поважно од нашите мали животенца

А1он
Вокалот на бендот Љубојна, Вера Милошевска-Јосифовска на нејзиниот Фејсбук профил упати критика за промената на името на Македонија. „ДРАГИ НЕПРОМИСЛЕНИ КОПУЦИ, ИМЕ е поважно од
Македонија

Концерт на „Љубојна” во Паркот на бранителите во Драчево

А1он
Со настап на етно групата „Љубојна”, вечер во општина Кисела Вода свечено ќе биде отворено годинешното културно лето. Целовечерниот концерт ќе почне во 20:30 часот