megan markl

Магазин

Кралското семејство ѝ честиташе роденден на Меган

А1он
Кралското семејство ѝ го честиташе роденденот на војвотката од Сасекс на социјалните мрежи, споделувајќи нејзини фотографии по овој повод. Фотографии од нејзината посета во Обединетото
Магазин

Кејт Мидлтон и Меган Маркл разговарале за заеднички Нетфликс проект

А1он
И покрај тоа што веќе некое време се зборува за заладени односи меѓу членовите на кралското семејство, се чини дека војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон
Свет

Карикатура на Шарли Ебдо: Кралицата со колено притиска на вратот на Меган Маркл

А1он
Францускиот сатиречен магазин Шарли Ебдо на насловната страница објави цртеж со британската кралица Елизабета и Меган Маркл. На сликата Кралицата со налутен израз на лицето
Магазин

Меган во долгоочекуваното интервју кај Опра: Не сакав веќе да живеам

А1он
Меган Маркл откри дека размислувала и на самоубиство поради агресивниот начин на кој британските медиуми пишуваа за неа како и поради тоа што кралското семејство
Магазин

Хари и Меган тајно се преселиле во Санта Барбара за да им избегаат на папараците

А1он
Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл тајно се преселиле во нова куќа во Санта Барбара, монденско гратче во близина на Лос Анџелес, пишуваат
Магазин

Принцот Хари доживеа нервен слом

А1он
Принцот Хари доживеал нервен слом и е пренесен во болница, пренесуваат странските медиуми. Магазинот „Глоуб“ објави дека состојбата на принцот се влошувала со годините, особено
Магазин

Сали Смит: Меган Маркл се пожали за новиот живот во кралското семејство

А1он
Меган Маркл уште од почетокот се пожалила дека животот во кралското семејство не може да се спореди со она на што таа била навикната претходно.
Магазин

Меган Маркл со изборот на фустан го прекрши кралскиот начин на облекување

А1он
Војвотката од Сасекс, Меган Маркл повторно ги прекрши кралските правила на облекување, овојпат на крштевката на својот син Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор. Имено, таа за оваа