megan markl

Магазин

Принцот Хари сака да го покани Обама на венчавката, аналитичари сметаат дека тоа ќе го налути Трамп

А1он
Британскиот принц Хари и неговата вереница Меган Маркл на пријателите им најавиле дека сакаат да го поканат поранешниот претседател на САД, Барак Обама и неговата
Магазин

Меган Маркл се откажува од актерската кариера, по венчавката со Хари ќе стане војвотка

А1он
Популарната глумица Меган Маркл ја прекина работата на серијата „Suits“ и навести дека става крај на глумачката кариера за сметка на титулата која што ќе
Магазин

Принцот Хари поради љубов ја прекрши кралската традиција

А1он
Британскиот принц Хари неодамна ја побара за жена својата девојка, американската актерка Меган Маркл, со што ја прекрши повеќедецениската кралска традиција, објавија лондонските медиуми. Имено,