megan i hari

Магазин

Тејлор Свифт е прва, а Меган и Хари се втори „најголеми губитници“ оваа година

А1он
Крајот на годината е секогаш време за сумирање на се што се случувало во неа, а на тој начин се објавуваат најавите за најдобра личност
Магазин

(ВИДЕО) Принцот Хари и Меган Маркл за малку ќе завршеа како принцезата Дијана: Папараците два часа ги бркаа низ Њујорк

А1он
Инцидентот се случи откако Меган и Хари присуствуваа на церемонијата на доделување награди во Њујорк во вторникот. Принцот Хари, неговата сопруга Меган Маркл и нејзината
Магазин

Кралски експерт тврди: „Меган беше разочарана што принцот Хари има толку малку пари, мислеше дека има милијарди“

А1он
Меган Маркл беше „изненадена и разочарана“ што принцот Хари „има многу малку пари“, тврди кралски експерт. Кралскиот писател Том Бауер се појави на GB News
Магазин

Дејли Мејл: Хари и Меган ќе бидат поканети на крунисувањето на кралот Чарлс III

А1он
Војводата и војвотката од Сасекс, Хари и Меган, ќе бидат поканети на крунисувањето на кралот Чарлс Трети, закажано за 6 мај, објави британски Дејли Мејл,
Свет

Драма во пресрет на смртта на кралицата, Чарлс: „Меган не е добредојдена“

А1он
Како што пренесуваат британските медиуми, во пресрет на смртта на кралицата Елизабета Втора дошло до мала драма, а главни актери биле војводата и војвотката од
Магазин

Принцот Хари и Меган Маркл вложија во инвестицискиот фонд „Етика“

А1он
Војводата и војвотката од Сасекс влегоа сериозно во светот на финансиите, станувајќи партнери во фирма за одржливи инвестиции во Њујорк. Принцот Хари и Меган Маркл
Магазин

Кејт Мидлтон и Меган Маркл разговарале за заеднички Нетфликс проект

А1он
И покрај тоа што веќе некое време се зборува за заладени односи меѓу членовите на кралското семејство, се чини дека војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон