Меган Маркл и принцот Хари пристигнаа во Њујорк облечени во црно

Од:

Меган Маркл и принцот Хари вчера пристигнаа во Њујорк каде што, меѓу другото, го посетија и Светскиот трговски центар.

Во поглед на стилот, Меган беше облечена во црни панталони, црна маица и црно палто. Хари носеше црно одело. Со тоа, тие сакаа да им оддадат почит на жртвите од терористичкиот напад од пред 20 години, на 11 септември 2001 година.

Тие, меѓу другото, се сретнаа и со градоначалникот на Њујорк, Бил де Блазио.

Двојката цело време беше придружувана од силно обезбедување.

Би можело да ве интересира

Page Six: Војводата и војвотката од Сасекс моментално се разделени

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Принцот Хари и Меган Маркл за малку ќе завршеа како принцезата Дијана: Папараците два часа ги бркаа низ Њујорк

Ана Ололовска

Децата на принцот Хари и принцезата Меган ќе ги носат титулите принц и принцеза

Кралот Чарлс ги покани Хари и Меган на крунисувањето: Двојката одби да потврди присуство на церемонијата

Кралски експерт тврди: „Меган беше разочарана што принцот Хари има толку малку пари, мислеше дека има милијарди“

Дејли Мејл: Хари и Меган ќе бидат поканети на крунисувањето на кралот Чарлс III