Тејлор Свифт е прва, а Меган и Хари се втори „најголеми губитници“ оваа година

Од:

Крајот на годината е секогаш време за сумирање на се што се случувало во неа, а на тој начин се објавуваат најавите за најдобра личност на годината, но и за најголемиот неуспех.

Првата титула „најголем губитник“ и припадна на Тејлор Свифт и тоа го изненади целиот свет, а втората титулата „најголеми губитници“ ја доби згодната двојка – Меган Маркл и принцот Хари, награда што им ја додели „Hollywood Reporter“.

Тие со години ја заинтригираа јавноста и ги пополнија насловните страници на таблоидите. Поранешните миленици на светот од титулата „бунтовници и модерни Пепелашки“, благодарение на непромислените потези, ја добија титулата.

– Во 2020 година, кралското дуо избега од церемонијална јавна служба за да го заработи статусот на својата славна личност во САД. Но, по несреќниот документарец на „Нетфликс“, ужасната автобиографија на принцот и инертниот подкаст, брендот што го градеа се претвори во „балон што требаше да пукне“, а нивните соработници почнаа да ги нарекуваат „измамници“ – објасни магазинот „Hollywood Reporter“.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Принцот Хари и Меган Маркл за малку ќе завршеа како принцезата Дијана: Папараците два часа ги бркаа низ Њујорк

Ана Ололовска

Кралски експерт тврди: „Меган беше разочарана што принцот Хари има толку малку пари, мислеше дека има милијарди“

Дејли Мејл: Хари и Меган ќе бидат поканети на крунисувањето на кралот Чарлс III

Драма во пресрет на смртта на кралицата, Чарлс: „Меган не е добредојдена“

Уште една пресуда во корист на Меган Маркл

Ана Ололовска

Принцот Хари и Меган Маркл вложија во инвестицискиот фонд „Етика“

Ана Ололовска