sarli ebdo

Спорт

„Шарли Ебдо“ удри по Ѓоковиќ, го нацртаа како гробар на невакцинирани

А1он
Сатиричниот француски весник „Шарли Ебдо“ на непримерен начин нацрта карикатури со ликот на Новак Ѓоковиќ. Laissez Djoko tranquille, il ne mérite que le meilleur !
Свет

Карикатура на Шарли Ебдо: Кралицата со колено притиска на вратот на Меган Маркл

А1он
Францускиот сатиречен магазин Шарли Ебдо на насловната страница објави цртеж со британската кралица Елизабета и Меган Маркл. На сликата Кралицата со налутен израз на лицето
Свет

На напаѓачот со мачета кај поранешните простории на списанието „Шарли Ебдо“ ќе му се суди за тероризам

А1он
Осомничениот за нападот со мачета во петокот во близина на поранешните канцеларии на магазинот „Шарли Ебдо“ во Париз денеска е изведен пред истражен судија под
Свет

Ал Каида повторно му се заканува на „Шарли Ебдо“ поради објавувањето на карикатурите со Мухамед

А1он
Убиствената акција против „Шарли Ебдо“ не беше еднократна случка, предупредува џихадистичката организација во својот вчера објавен извештај. Имено, Ал Каеда уште еднаш му се закани
Свет

„Шарли Ебдо“ повторно ги објави карикатурите на Мухамед поради кои беше мета на џихадистите

А1он
„Шарли Ебдо“ повторно ги објавува карикатурите на Мухамед кои го направија мета на џихадистите. „Никогаш нема да легнеме. Никогаш нема да се предадеме“, објаснува директорот
Свет

„Шарли ебдо“ и по пет години по нападот остануива критичар на општетсвото

А1он
Францускиот сатиричен неделник Шарли Ебдо, во новиот број посветен на петтата годишнина од терористичкиот напад врз нивната редакција, во кој загинаа 12 новинари и карикатуристи,
Свет

Обвинителството бара да им се суди на 14 лица поврзани со нападот на „Шарли Ебдо“ во Париз

А1он
Обвинителството на Париз денеска побара да им се суди на 14 лица осомничени за различни степени на логистичка поддршка на сторителите на терористичките напади врз