Кралското семејство ѝ честиташе роденден на Меган

Од:

Кралското семејство ѝ го честиташе роденденот на војвотката од Сасекс на социјалните мрежи, споделувајќи нејзини фотографии по овој повод.

dobivaj vesti na viber

Фотографии од нејзината посета во Обединетото Кралство за прославата на платинестиот јубилеј на кралицата беа објавени на официјалните Твитер-профили на принцот од Велс и војводата и војвотката од Кембриџ.

Меган во четвртокот го прослави 41. роденден и најверојатно го одбележи големиот ден приватно со својот сопруг принцот Хари и нивните деца Арчи и Лилибет во Калифорнија каде што живеат.

Официјалниот Твитер профил на Вилијам и Кејт објави фотографија од војвотката која присуствуваше на церемонија во катедралата „Свети Павле“ во јуни, што го одбележа 70-годишното владеење на кралицата.

Меган и Хари започнаа нов живот во славната енклава Монтесито во Калифорнија, купувајќи куќа од повеќе милиони фунти и основајќи непрофитна фондација, откако се повлекоа како членови на кралското семејство во потрага по финансиска слобода.

Би можело да ве интересира

Кејт Мидлтон и Меган Маркл разговарале за заеднички Нетфликс проект

Ана Ололовска

Карикатура на Шарли Ебдо: Кралицата со колено притиска на вратот на Меган Маркл

Катерина Павлова-Николовска

Меган во долгоочекуваното интервју кај Опра: Не сакав веќе да живеам

Катерина Павлова-Николовска

Хари и Меган тајно се преселиле во Санта Барбара за да им избегаат на папараците

Жарко Настоски

Принцот Хари доживеа нервен слом

А1он

Погледнете ја жената која е скоро идентична со Меган Маркл

А1он