makedonski posti

Економија

Велигденов: Македонска пошта нема за плати оти државата троши пари на приватни пошти

Орце Костов
Ако Владата им наложи на сите министерства, институции и општини да не ги користат услугите на приватните пошти, туку на државната Македонска пошта, тогаш АД
Македонија

Стефанов доаѓа на местото на Макрадули во Македонски пошти

А1он
На денешната седница Владата одлучуваше по решенијата на Комисијата за кадровски прашања и заклучи да му препорача на Надзорниот одбор на Акционерско друштво за поштенски
Економија

Повисоки плати за вработените во Пошта од јуни и август, понудено е решение за прекин на штрајкот

А1он
Зголемување на платите за 3.000 денари за вработените во технолошкиот процес во „Македонска Пошта“ од 1 јуни, а за останатите од администрацијата 1 август. Ваков
Македонија

И БиХ со протестна нота поради згрешената македонската марка со „голема Хрватска“

А1он
И Министерството за надворешни работи на Босна и Херцеговина, после српското, упати протестна нота до амбасадата на Македонија во Сараево, поради тоа што македонската државна
Македонија

Македонска пошта се извини за објавената марка со погрешната карта на Хрватска

А1он
АД „Пошта на Северна Македонија“ – Скопје се извинува за, како што наведува, ненамерната грешка и техничките пропусти при објавување на пригодната поштенската марка од
Македонија

„Македонска пошта“ ги уценува вработените: Ако барате неисплатен регрес, ќе пропаднеме

А1он
Вработените во АД „Македонска пошта“ се жалат дека биле уценувани од страна на раководството на компанијата да потпишуваат изјави дека нема да поднесат тужби за
Македонија

Промоција на руско-македонски поштенски марки

А1он
Во Скопје денеска ќе биде промовирано заедничко издание на руско-македонски поштенски марки. Настанот се организира во рамките на одбележување на 23-тата годишнина од воспоставувањето дипломатски
Македонија

Директорите и раководителите од Македонски пошти празнично си се наградија со по 50 илјади денари?

А1он
Револт во Македонски пошти од вработените кога дознале дека празнично директорите на подружниците низ Македонија си се наградиле со по 50.000 денари. За раководителите на