Промоција на руско-македонски поштенски марки

Од:

Во Скопје денеска ќе биде промовирано заедничко издание на руско-македонски поштенски марки.

Настанот се организира во рамките на одбележување на 23-тата годишнина од воспоставувањето дипломатски односи меѓу Русија и Македонија од страна на Амбасадата на Руската Федерација во Република Македонија со поддршка на АД „Македонска пошта“.

Марките беа издадени во декември 2016 година во Русија и Македонија. Тема се архитектурни знаменитости на Охрид и Санкт Петербург.

Би можело да ве интересира

Велигденов: Македонска пошта нема за плати оти државата троши пари на приватни пошти

Орце Костов

Стефанов доаѓа на местото на Макрадули во Македонски пошти

А1он

Повисоки плати за вработените во Пошта од јуни и август, понудено е решение за прекин на штрајкот

Ана Ололовска

Протест на вработените во „Македонска пошта” во подружницата Охрид

И БиХ со протестна нота поради згрешената македонската марка со „голема Хрватска“

А1он

Македонска пошта се извини за објавената марка со погрешната карта на Хрватска

А1он