postenska marka

Македонија

Промовирана поштенска марка по повод 30 години од независноста

А1он
По повод 30 години од независноста на Република Северна Македонија, А.Д. „Пошта на Северна Македонија“ – Скопје издаде пригодна поштенска марка, која денеска беше промовирана
Македонија

Промовирана поштенска марка по повод историскиот настап на македонските фудбалери на ЕУРО2020

А1он
Поштенска марка по повод историскиот настап на македонските фудбалери на Европско првенство во фудбал 2020 промовираше денеска АД Пошта на Северна Македонија. На промоцијата, која
Македонија

И БиХ со протестна нота поради згрешената македонската марка со „голема Хрватска“

А1он
И Министерството за надворешни работи на Босна и Херцеговина, после српското, упати протестна нота до амбасадата на Македонија во Сараево, поради тоа што македонската државна
Македонија

Протестна нота на Србија до македонската амбасада во Белград за згрешената поштенска марка со „Голема Хрватска“

А1он
Српското Министерството за надворешни работи денеска му врачи протестна нота на амбасадорот на Македонија во Белград, по повод печатењето и објавувањето на поштенска марка на
Македонија

Македонска пошта се извини за објавената марка со погрешната карта на Хрватска

А1он
АД „Пошта на Северна Македонија“ – Скопје се извинува за, како што наведува, ненамерната грешка и техничките пропусти при објавување на пригодната поштенската марка од
Македонија

Објавена поштенска марка по повод членството во НАТО

А1он
Објавена е поштенска марка по повод членството на нашата држава во НАТО, објави на својот профил на Фејсбук премиерот Оливер Спасовски, потенцирајќи дека таа ги