liverpul

Спорт

Мурињо за формата на Ливерпул: Знам што значи да се има среќа

А1он
Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо типично во свој стил се пошегува со својот следен ривал во Премиер лигата. Денес, „црвените ѓаволи“ гостуваат на големиот
Спорт

Ливерпул за прв пат во историјата ги загуби сите три гостински натпревари од групната фаза во ЛШ

А1он
ПСЖ го победи Ливерпул синоќа во натпревар од петтиот круг од групната фаза на Лигата на шампионите. Овој пораз беше трет за англискиот тим на
Спорт

Клоп: Би бил задоволен и со 38 победи во годината со 1:0

А1он
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп изрази задоволство од претставувањето на неговиот тим до моментов, но истакна дека тоа не значи ништо повеќе од еден добар
Спорт

Клоп ја оцени програмата на Ливерпул како „невозможна“

А1он
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, ја нарече „невозможна“ програмата на тимот во следните 12 дена. Циклусот натпревари за „црвените“ стартува утревечер со дуелот против Челзи