baern

Спорт

Матијс Тел влезе во историјата, а Штутгарт освои бод против Баерн

А1он
Матијс Тел, младиот напаѓач на Баерн Минхен, постигна дебитантски гол за баварскиот клуб и влезе во историјата на Бундес – лигата. Сепак, Баерн не триумфираше
Спорт

ЛШ: Натпреварот Баерн – Барселона без публика

А1он
Дуелот во рамки на Лигата на шампиони (ЛШ) меѓу Баерн Минхен и Барселона ќе се одигра идната недела без присуство на публика поради неповолната епидемиолошка
Спорт

Хофенхајм го победи Баерн, ове е прв пораз за Баварците по десет месеци

А1он
Хофенхајм попладнево издвојува убедлива победа над Баерн со 4:1 во 2. коло од германската Бундеслига. Единствениот гол за Баерн го постигна дефанзивецот Џошуа Кимих. Кај