liverpul

Спорт

Шаќири не доаѓа во Белград за мечот со Црвена Звезда поради политичките тензии

А1он
Швајцарскиот репрезентативец Џердан Шаќири, роден во Гњилане, може да го пропушти мечот против Црвена Звезда во Белград во натпревар од групата „Ц“ од Лигата на
Спорт

(ВИДЕО) Хрватот Ловрен нов член на Ливерпул

А1он
Репрезентативецот на Хрватска Дејан Ловрен е нов играч на англискиот вицешампион Ливерпул. Тој, откако успешно ги мина медицинските прегледи потпиша договор со тимот од Енфилд.