klop

Спорт

Клоп предвреме ќе си оди од Ливерпул поради селекторското место во Германија

А1он
Германскиот стратег на клупата на Ливерпул, Јирген Клоп, ќе ја прекине соработката со актуелниот англиски првак на крајот од идната сезона за да стане нов
Спорт

Клоп спречен да присуствува на погребот на мајка му поради ковид-рестрикциите

А1он
Менаџерот на англискиот првак Ливерпул, Јирген Клоп, е спречен да присуствува на погребот на својата мајка во германска област Шварцвалд, поради патните рестрикции поврзани со
Спорт

Клоп, Флик и Нагелсман, кандидати за тренер на годината

А1он
Европската фудбалска асоцијација прогласи тројца претенденти за титула европски тренер на годината. Тоа се Јирген Клоп (Ливерпул), Ханс-Дитер Флик (Баерн) и Јулијан Нагелсман (Лајпциг). Клоп
Спорт

На Клоп му било понудено да го предводи Мексико

А1он
Германскиот фудбалски стручњак Јирген Клоп во 2015 година можел да стане селектор на репрезентацијата на Мексико. Според АС, претставниците на фудбалската федерација на земјата преговарале
Спорт

Клоп: Меси е веројатно најдобриот играч, но не можам да се сетам на поимпресивна сезона на еден дефанзивец

А1он
Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп смета дека напаѓачот на Барселона, Лионел Меси е најдобриот играч, но смета дека Вирџил ван Дајк ја прикажа најдобрата сезона