Левандовски: Клоп има голема заслуга за тоа што сум сега

Од:

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски изјави дека му е благодарна на тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп. Претходно, тие работеа заедно во Борусија Дортмунд.

dobivaj vesti na viber

– Тој имаше огромно влијание врз мојата кариера. Морам да му се заблагодарам за она што го направи за мене и тоа ме доведе до местото каде што бев денес. Голем тренер и прекрасна личност. Научив многу од него. Тој го откри инстинктот на напаѓач во мене и ми помогна да тргнам напред. Неговите зборови и гестови инфицираат, дури и кога тој е на клупата. Кога играта не оди, ќе ја видите неговата реакција, бидејќи тоа придонесува тимот да се разбуди. И понекогаш вие лично. Сакате да трчате и да се борите, изјави напаѓачот на германскиот шампион.

Левандовски со баерн Минхен утревечер гостуваат кај Ливерпул предводен од Клоп, во првиот дуел од осминафиналната пресметка во Лигата на шампионите.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Крос се изнервира од новинар: Имаше 90 минути и смисли вакви две п*срани прашања

Челси сака да биде побрз од Барселона и да го купи Левандовски

А1он

Левандовски е револтиран од понудата на Баерн

А1он

Левандовски одлучил да го напушти Баерн

А1он

Полјаците тврдат дека Левандовски ќе го напушти Баерн

А1он

Геце признава: Згрешив што не отидов во Ливерпул

А1он