geri nevil

Спорт

Гери Невил: Санчо е далеку од најдобрите во светот

А1он
Поранешниот репрезентативец на Англија, Гери Невил повика на повоздржани коментари за играта и квалитетите на Џејден Саннчо. 20-годишниот играч на Борусија Дортмунд се проценува на
Спорт

Невил кон Ливерпул: Изгубете од Баерн, за да ја освоите титулата во Англија!

А1он
Поранешниот дефанзивец на Манчестер Јунајтед Гери Невил, кој во моментов работи како аналитичар за Скај Спортс, даде интересен совет на Ливерпул. Според него тимот треба