kup na makedonija

Спорт

Силекс го освои фудбалскиот Куп, на пенали беше подобар од Академија Пандев

А1он
Фудбалерите на Силекс триумфираа во овогодишното издание на Македонскиот куп, совладувајќи ја вечерва екипата на Академија Пандев со 4:3 на пенали, откако финалето на Националната
Спорт

Силекс и Академија Пандев ќе играат во финалето на Купот на Македонија

А1он
Фудбалерите на Силекс ќе играат во финалето на Куп на Македонија, откако попладнево во полуфиналето ја совлада Струга Трим Лум со 1:0. Стрелец на победничкиот
Спорт

Извлечени двојките за полуфиналето во Купот на Македонија

А1он
Во седиштето на Фудбалската федерација на Македонија попладнево беа извлечени двојките за полуфиналето во националниот куп. Двојките се: Македонија Ѓ.П. – Академија Пандев и Струга
Спорт

Познати полуфиналистите во фудбалскиот Куп на Македонија

А1он
Екипите на Академија Пандев, Македонија ЃП, Силекс и Струга Трим Лум ќе играат во полуфиналето на фудбалскиот Куп на Македонија. Ова е епилогот по денешните
Спорт

Металург сензационален победник во Купот на Македонија

А1он
Ракометарите на Металург приредија големо изненадување во националниот куп, откако вечерва во дуелот за трофејот го победија големиот фаворит Вардар по подобро изведување пенали. Натпреварот