Академија Пандев прв финалист во Купот на Македонија

Од:

Академија Пандев ќе игра во финалето на фудбалскиот Куп на Македонија, откако попладнево во полуфиналето ја совлада Македонија ЃП со 3:1.

Стрелци на головите за победничкиот тим беа Бесник Ферати и Марјан Радевски (два од пенал).

Изет Ајрулаху го постигна единствениот гол за домашната екипа.

Двете екипи натпреварот го завршија со по десет фудбалери поради црвените картони на Ферати 45. минута и Томе Китановски 60. минута.

Противникот на струмичани во мечот за трофејот ќе биде познат утре по одигрување на дуелот Струга Трим Лум – Силекс.

Би можело да ве интересира

УЕФА ја казни Црвена ѕвезда за навредите кон Ибрахимовиќ

Жарко Настоски

Шкендија ја зголеми предноста на табелата пред конкурентите за шампионскиот трофеј

Жарко Настоски

Ибрахимовиќ ќе паузира еден натпревар по црвениот картон против Парма

Жарко Настоски

Ибрахимовиќ ги прекршил заштитните мерки, вечерал со Абате и уште двајца во ресторан

Жарко Настоски

Алардајс бара клубовите да ги бојкотираат социјалните мрежи поради расизмот

Жарко Настоски

Милан не сака размена на играчи со Јувентус

Жарко Настоски