Куп на Македонија: Академија Пандев ја совлада Победа

Од:

Екипата на Академија Пандев ја совлада Победа со 3:1 (0:0) во првиот натпревар од полуфиналето во Купот на Македонија.

Сите голови паднаа во второто полувреме, откако со голот на Велинов (53`) беше отворен резултатот во корист на струмичкиот тим. Миловановиќ потоа постигна два гола (54` и 62`), a eдинствениот гол за Победа беше дело на Макота во 81-минута.

Во другото полуфинале, Македонија ЃП ја совлада Беласица со 1:0. Реваншите се играат на 10 април.

Би можело да ве интересира

Македонија ЃП на пенали го освои трофејот во Купот на Македонија

Академија Пандев доведе засилување од Аргентина

Горан Наумовски

Васоски се врати во Академија Пандев

Има ли сили Академија Пандев за сензација против Лехија Гдањск?

Академија Пандев ги продаде ТВ-правата на регионалниот канал „Спорт клуб“

А1он

Силекс го освои фудбалскиот Куп, на пенали беше подобар од Академија Пандев

Жарко Настоски