Силекс и Академија Пандев ќе играат во финалето на Купот на Македонија

Од:

Фудбалерите на Силекс ќе играат во финалето на Куп на Македонија, откако попладнево во полуфиналето ја совлада Струга Трим Лум со 1:0.

Стрелец на победничкиот гол за гостинскиот тим беше Ристе Каракамишев во 81. минута.

За Силекс ова е четврто куп-финале, Струга остана без својот прв пласман во завршницата.

Противникот на кратовски Силекс во мечот за трофејот на 19-ти мај ќе биде струмичка Академија Пандев, која вчера на гостински терен ја совлада Македонија ЃП со 3:1.

Би можело да ве интересира

Ибрахимовиќ ќе паузира еден натпревар по црвениот картон против Парма

Жарко Настоски

Ибрахимовиќ ги прекршил заштитните мерки, вечерал со Абате и уште двајца во ресторан

Жарко Настоски

Алардајс бара клубовите да ги бојкотираат социјалните мрежи поради расизмот

Жарко Настоски

Милан не сака размена на играчи со Јувентус

Жарко Настоски

Бразилски прволигаш бесплатно ќе ги вакцинира своите навивачи

Жарко Настоски

Победи на Реал Мадрид и Манчестер Сити во Лигата на шампионите

Жарко Настоски