makedonija gjorce petrov

Македонија

ВИДЕО: Османи и МНР се уште молчат за коментарите дека Гоце Делчев и Ѓорче Петров се бугарски херои

Орце Костов
Ниту нота, ниту став ниту било каква реакција од министерот Бујар Османи за скандалозните коментари од новинарите на бугарските телевизии и гледачите на трибините кои
Спорт

Вардар убедливо поразен од Ренова, Шкендија ремизира со Македонија ЃП

А1он
Во Првата македонска фудбалска лига попладнево на распоредот беа натпреварите од 20. коло по кое лидерот Шкендија за уште еден бод ја зголеми предноста пред