Извлечени двојките за полуфиналето во Купот на Македонија

Од:

Во седиштето на Фудбалската федерација на Македонија попладнево беа извлечени двојките за полуфиналето во националниот куп.

Двојките се:
Македонија Ѓ.П. – Академија Пандев и
Струга Трим Љум – Силекс.

Ќе се игра само еден натпревар, без реванши.

Натпреварите се закажани за 7 април со почеток во 15 часот.

Би можело да ве интересира

Фудбалската репрезентација на Македонија загуби од Украина

Ана Ололовска

Македонија ЃП на пенали го освои трофејот во Купот на Македонија

Кадетите на Вардар го освоија Купот на Македонија

Ана Ололовска

В четврток стартуваат квалификациите за ЕУРО2024

Ана Ололовска

Чурлинов: Можеме да направиме голема работа во квалификациите за ЕУРО2024

Ана Ололовска

Дејан Илиев нов голман на фински ХЈК

Ана Ололовска