kup na makedonija

Спорт

Извлечени полуфиналните двојки во Купот на Македонија

А1он
Во Фуфбалската Федерација на Македонија (ФФМ) денеска беа извлечени двојките за полуфиналето од Купот на Македонија. Беласица – Македонија Ѓорче Петров и Академија Пандев –
Спорт

Познати уште шест четвртфиналисти во фудбалскиот Купот на Македонија

А1он
По одигрувањето на денешните шест реванш осминафинални дуели од фудбалскиот Куп на Македонија познати се уште шест екипи кои се пласираа во четвртфиналето. Тоа се:
Спорт

Тетекс прв четвртфиналист во фудбалскиот Куп на Македонија

А1он
Фудбалерите на Тетекс први изборија пласман во четвртфиналето на Купот на Македонија откако попладнево во дуелот на второлигашите го совладаа Кожуф од Гевгелија со 3:2
Спорт

Пелистер оствари победа во првиот осминафинален дуел од Купот на Македонија

А1он
Бранителот на трофејот во Купот на Македонија битолски Пелистер постигна победа од 4:2 против Борец во првиот осминафинален дуел од ова натпреварување. Без победник завршија
Спорт

Одложен натпреварот Вардар – Шкупи во рамки на Купот на Македонија

А1он
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) донесе одлука првиот натпревар од осминафиналето од Купот на Македонија меѓу Вардар и Шкупи да биде одложен, поради настапот на
Спорт

Брегалница и Пелистер одиграа нерешено во полуфиналето од Купот на Македонија

А1он
Вториот полуфинален натпревар од Купот на Македонија одигран попладнево во Штип меѓу Брегалница и Пелистер заврши без победник 2:2, а двете екипи по еднаш имаа
Спорт

Шкендија поуспешна од Вардар во полуфиналето од Купот на Македонија

А1он
Екипата на Шкендија која го брани пехарот во Купот на Македонија попладнево во Скопје на „Националната Арена Филип Втори“ го совлада шампионот Вардар со 3:1