Металург сензационален победник во Купот на Македонија

Од:

Ракометарите на Металург приредија големо изненадување во националниот куп, откако вечерва во дуелот за трофејот го победија големиот фаворит Вардар по подобро изведување пенали.

Натпреварот заврши 29:29, па се пријде кон удари од седум метри по кои „металурзите“ победија со 33:32. Ова е прв „испуштен“ трофеј на „црвено-црните“ по пет годишна доминација во домашните натпреварувања.

Би можело да ве интересира

Македонија ЃП на пенали го освои трофејот во Купот на Македонија

Силекс го освои фудбалскиот Куп, на пенали беше подобар од Академија Пандев

Жарко Настоски

Силекс и Академија Пандев ќе играат во финалето на Купот на Македонија

Жарко Настоски

Академија Пандев прв финалист во Купот на Македонија

Жарко Настоски

Извлечени двојките за полуфиналето во Купот на Македонија

Ана Ололовска

Познати полуфиналистите во фудбалскиот Куп на Македонија

Жарко Настоски