Познати полуфиналистите во фудбалскиот Куп на Македонија

Од:

Екипите на Академија Пандев, Македонија ЃП, Силекс и Струга Трим Лум ќе играат во полуфиналето на фудбалскиот Куп на Македонија.

Ова е епилогот по денешните четвртфинални средби на кои најголема победа забележа екипата од Ѓорче Петров, а најнеизвесно беше во Кратово каде победникот се одлучи по изведување пенали.

Резултати:

Академија Пандев – Шкупи 2:1
Беласица – Македонија ЃП 1:4
Силекс – Шкендија 4:2 на пенали (0:0 по 90 минути).
Струга Трим Лум – Ренова 1:0.

Би можело да ве интересира

Ернан Креспо е кандидат за селектор на Чиле

Жарко Настоски

Симеоне прогласен за најдобар тренер на деценијата според ИФФХС

Ана Ололовска

Најстариот професионален фудбалер на светот, Јапонецот Казу Миура, потпиша нов договор

Жарко Настоски

Шпанија завеана во снег, неизвесно дали ќе се играат некои средби во Ла Лига викендов

Жарко Настоски

Академија Пандев ги почна подготовките за пролетниот дел од првенството

Жарко Настоски

Меси не се најде во идеалниот тим на Л’Екип за 2020 година

Ана Ололовска