ivan jordanov

Македонија

Јорданов: Соочени со низок рејтинг, од СДСМ ја замајуваат јавноста со манипулативни прес-конференции

А1он
Очигледно е дека СДС соочени со рекордно нискиот рејтинг, кој го имаат, упорно се обидуваат да ја замајуваат јавноста, со надеж дека ќе го ублажат
Македонија

Муцунски: Сами ќе го решаваме проблемот со сметот, побарав помош од општина Штип

А1он
Поради неодговорноста и лошото работење на градската администрација и јавното претпријатие „Комунална Хигиена“, неопходно е веднаш сами да го решаваме проблемот со натрупаниот смет во
Македонија

Иван Јорданов за „А1он“: Неколку месеци трпев закани, но се чувствувам безбедно

Орце Костов
Градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов добивал вербални закани од лице вработено во Општината во последните неколку месеци, но ги пријавил заканите вчеравечер откако истото
Македонија

Градоначалникот на Штип пријавил закани во полиција, камерите го снимиле заканувачот

Орце Костов
Штипската полиција синоќа во 22.45 минути добила пријава од градоначалникот на Штип, Иван Јорданов дека лице вработено во Општина Штип му се заканувало во последните
Македонија

Јорданов: Владата и Ковачевски намерно ја кочат одлуката за издавање на општинска обврзница

А1он
Градоначалникот Иван Јорданов вели дека општина Штип има проблем со премиерот и Владата на Република Македонија поради скратеното право за финансирање на одредени капитални проекти
Македонија

ВИДЕО: Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Јорданов му поставуваше прашања на Заев на прес конференција

А1он
Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Иван Јорданов од Штип се појави на настанот во градот на која присуствуваше премиерот Зоран Заев и инсистираше да постави неколку прашања.