ВИДЕО: Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Јорданов му поставуваше прашања на Заев на прес конференција

Од:

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Иван Јорданов од Штип се појави на настанот во градот на која присуствуваше премиерот Зоран Заев и инсистираше да постави неколку прашања. Иако Заев забележа дека прес конференцијата е за новинари, Јорданов ги постави трите прашања.

„Прво со кој образ ветувате дека за 9 месеци ќе ги реализирате проектите кои што три и пол години не ги реализиравте? Второ, дали знаете во компанијата Баргала која што е во роднинска врска со вашиот кандидат пред десетина дена има исплатено плата од 2 денари на вработените? И последно прашање кој ви дал право да преговарате во име на македонскиот народ, да го продавате македонскиот јазик, македонската култура и македонскиот идентитет“ – праша Јорданов.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Николоски: Власта уште еднаш докажа дека е во договор со криминалците во државата

Заев ја обвини опозицијата за непочнатиот клинички центар, повика на соработка за да се движиме трипати побрзо

Маја Илиевска-Пачемска

СДСМ: Мицкоски да ги повика на одговорност сите обвинети од ВМРО-ДПМНЕ

Ана Ололовска

Николоски: Власта е во договор со Мијалков, му овозможи да избега од правдата

Габриела Димковиќ-Мишевска

(ВИДЕО) Заев: На 21 март СДСМ ќе демонстрира највисок можен облик на внатрепартиска демократија

Ана Ололовска

Постапката за избор на кандидати за градоначалници во СДСМ почнува во јуни или јули

Ана Ололовска