Градоначалникот на Штип пријавил закани во полиција, камерите го снимиле заканувачот

Од:

Штипската полиција синоќа во 22.45 минути добила пријава од градоначалникот на Штип, Иван Јорданов дека лице вработено во Општина Штип му се заканувало во последните неколку месеци, а истото лице истата вечер ги исекло гумите на службеното возило на градоначалникот.

„На 21.03.2023 во 22.45 часот во Полициската станица Штип, И.Ј.(35) – Градоначалник на Општина Штип, пријавил дека Ј.М. од Штип, вработен во Општина Штип, во неколку наврати во последните неколку месеци му упатувал закани. Според пријавеното, околу 19.40 часот гумите на службеното возило, кое го користел И.Ј., од страна на Ј.М. биле исечени. Се работи на расчистување на случајот“, потврдија за „А1он“ од МВР.

Безбедносните камери го снимиле лицето кое му ги исекло сите четири гуми на службеното возило на градоначалникот Јорданов.

Би можело да ве интересира

Со автомобил удрил во маса на која седела жена и нејзиното семејство, потоа настанала тепачка

Се уште не е идентификуван напаѓачот врз градоначалникот на Арачиново, трет напад врз него за година и пол

Орце Костов

МВР со детали за пукањето во Арачиново: Градоначалникот не е повреден

Орце Костов

Пукање во Арачиново – повредени член на обезбедувањето и возачот на градоначалникот

Анита Петровска Рајковиќ

Сообраќајка во Штип: Со автомобил удрил во три паркирани возила, а повредил и пешак

Горан Наумовски

Гостиварец и се заканувал на адвокатка во нејзината канцеларија

Горан Наумовски