istoriska komisija

Македонија

Заев: Уште 100 ултиматуми, уште 10 пати вето и блокада да имаме, од јазикот не се откажуваме

А1он
Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска на денешната седница на пратенички прашања, го прозва премиерот Зоран Заев зошто го сменил Александар Литовски од позицијата
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо врз Бугарија, Заев прави притисок врз историската комисија

А1он
Нетранспарентното менување на членот на историската комисијата со Бугарија од страна на Заев е обид за замолкнување на вистината. Заев го замолкнува секој обид за