isis

Свет

Египетската армија ликвидирала 40 членови на ИСИС

А1он
Египетските вооружени сили за време на долгата безбедносна операција на Синајскиот Полуостров, каде што членовите на вооружената група Исламска држава во Ирак и Левант се
Македонија

Во Охрид експертска школа на НАТО за борба против ИСИС

А1он
Заканите по безбедноста што произлегуваат од радикализацијата во просторот на електронските комуникации и начините како да се спречат обидите за нивна злоупотреба од страна на
Македонија

Попоски учествуваше на самитот против ИСИС во Вашингтон

А1он
Потпретседателот на Владата и министер за надворешни работи Никола Попоски вчера учествуваше на состанокот на коалицијата за борба против Исламската држава во Ирак и Сирија,
Македонија

Попоски на состанок во Стејт департментот за борба против ИСИС

А1он
Заменик претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски, на покана на државниот секретар на САД Рекс Тилерсон, ќе учествува
Свет

Руската и сириската војска ликвидирале третина припадници на ИД

А1он
Руската и сириската војска од септември минатата година ликвидирале една третина од припадниците на Исламска држава и Фронтот ал Нусра во Сирија, изјави вчера функционер